18 lip 2013

makijaż ze Sleek: Au Naturel i Sunset - krok po kroku!


Ok, to nie jest żaden wyjątkowy, przemyślany i doskonale zaplanowany makijaż. Miałam już rozłożony statyw z aparatem, więc uznałam, że jak już się maluję, to zrobię step-by-step, a co mi tam! Może kogoś zainspiruje ;)


Tu są obie paletki, z których wykorzystałam niektóre cienie:
Sleek: Au Naturel

Sleek: Sunset

No to jedziemy! Oczywiście, jak zawsze, warto nałożyć bazę pod cienie, żeby polepszyć ich przyczepność, przedłożyć trwałość etc. U mnie niezmiennie - baza Art Deco, ale na mniej wymagających powiekach spokojnie dadzą radę tańsze bazy, np. z Kobo, Virtual czy Essence.

1. Na ruchomą powiekę, pomijając zewnętrzny kącik, nakładam mieszankę #11 i #12 z paletki Sunset.

2. Na zewnętrzny kącik i trochę w okolice wewnętrznego kącika (ale wciąż na ruchomej części powieki) nakładam #7 z tejże paletki.

3. W zewnętrznym kąciku nakładam czerń, przy okazji na ok. 1/3 długości dolnej powieki.

4. I rozcieram czerń ku górze i w kierunku załamania powieki. Tu nie robię "kociego" oka, kształt "dymka" robię raczej okrągły, tworząc półkole łączące załamanie powieki i dolną powiekę.

5. Przy pomocy Nubuck i Regal z paletki Au Naturel dalej rozcieram czerń, podkreślając przy tym całe załamanie powieki, aż do nasady nosa.

6. Kolorem Regal podkreślam dolną powiekę.

7. Nougat nakładam pod brew. Odrobinę #10/Sunset nakładam na środek powieki (na zdjęciu tego nie widać, ale cień ten mocno błyszczy, co fajnie wygląda na żywo). Całą linię wodną zaznaczam czarnym eyelinerem żelowym (można użyć kredki), rysuję również kreskę na linii rzęs, ale tylko od około połowy.

8. Tuszuję rzęsy.

I to by było na tyle :) Podobny schemat często wykorzystuję, zmieniam jedynie kombinacje kolorów :P I nie zawsze podkreślam linię wodną.

Pozdrawiam :)

2 komentarze:

  1. Piękny makijaż i oczy! Z taką tęczówką i oprawą oka możesz poszaleć. :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję :* aczkolwiek uważam, że z każdą tęczówką można szaleć, właściwie to IMHO ciemne makijaże prezentują się dużo efektowniej przy jasnych oczach ;)

      Usuń